//Інтерв’ю з засновником Благодійного Фонду Валерієм Івановичем Сировацьким

 

– Валерію Івановичу, як саме прийшла ідея стати засновником благодійного фонду?

Я, як людина, що народилася в СРСР, навіть не чекав, що почну займатися благодійністю. Адже в ті часи, основне соціальне навантаження брала на себе держава. Йшли роки, все змінювалося і якось самостійно прийшов до цього. Почалося все з банальної допомоги близьким, коли вони цього потребували. Згодом, відчув, що вже на тому етапі життя, коли хочу і можу допомагати іншим людям, в силу своїх можливостей.

– Розкажіть про Ваш Благодійний Фонд?

В наш час, створюючи Благодійний Фонд – не потрібно вигадувати велосипед. Є величезна кількість прикладів і напрацювань закордонних колег. Та й у нас в країні, сфера благодійності знаходиться далеко не на першій стадії розвитку.

У зв’язку з цим, створити Благодійний Фонд – це, як кажуть, справа техніки. Набагато важливіше, з якою метою і думками ти починаєш займатися благодійністю.

– І з якою ж метою Ви вирішили прийти до цього напрямку?

Все дуже просто. Я бізнесмен. Кожна людина бізнесу, якщо залишається людиною, розуміє, що настав час допомагати. Кому? Чим допомагати? Як допомагати? – Це вже питання, які вирішуються згодом. Головне – це бажання віддати частинку свого успіху тому, хто цього потребує.

– І кому ж Ви збираєтеся допомагати?

Ви знаєте, у мене немає конкретного напрямку, якому я хотів би віддати перевагу і посвітити діяльність Фонду.

Я вважаю, що Україна – це неорганований алмаз людських талантів. А неогранований, тому що багато людей не мають ресурсів, щоб розвивати свій талант. Будь то спортсмен, або художник, або фізик. Це не важливо! У нашій країні є таланти в усіх сферах. Ось я і хочу допомагати тим, хто стане майбутнім нашої країни. Тим, хто потребує допомоги і готовий працювати над собою, якщо йому дадуть можливість. Сумно спостерігати, коли молодь їде за кордон і працює на благо іншої країни.

Звичайно, виростити професіоналів – це одне. І зовсім інше – утримати їх в Україні. Але це вже дуже масштабні думки, які вимагають участі не однієї людини, а цілої держави.

– Тобто Ви плануєте займатися освітою?

Так і не тільки. Робота фонду буде охоплювати всі можливі сфери: культура, освіта, спорт, медицина, допомога незахищеним верствам населення, а саме пенсіонерам, ветеранам, багатодітним сім’ям тощо.

– Ви зібралися охопити велику кількість напрямків! А як Ви плануєте розпочати діяльність в рамках благодійності?

Знаєте, я планую починати з усього і одразу. Немає часу на розкачку. Та й як вибрати, що з цих напрямків важливіше – не можна! Всі вони потребують підтримки і розвитку, тому я починаю свою благодійну діяльність в декількох сферах одночасно.

– Можна детальніше?

Не все відразу (сміється). Потрібно залишити хоч якусь інтригу. Але скажу, що перші проекти будуть пов’язані з питаннями екології та чистого довкілля, допомоги ветеранам та спортсменами. Поки більше нічого не буду розповідати, скоро все дізнаєтеся.

2017-04-10T15:36:42+00:00