//“Стоп батарейка”
“Стоп батарейка”2017-04-27T11:14:40+00:00

Project Description

 

Актуальність проблеми полягає в тому що, в сучасних умовах високого рівня розвитку, не всі знають, як утилізувати відпрацьовані батарейки і якої шкоди вони можуть завдати людині і навколишньому середовищу. Адже, одна викинута батарейка забруднює 20 кв.м площі і 400 л води.

Закордонний досвід

Так, наприклад, в Китаї батарейки збирають, але практично не утилізують. Вони їх просто закопують. Таким чином, китайці створюють техногенні рудники. Це дуже великі ями, де в поліетиленовому кожусі чекають свого часу мільйони маленьких акумуляторів від телефонів і батарейки.

Американці знайшли інший вихід із цієї ситуації: утилізацією батарейок і дрібної електроніки займаються приватні компанії, які спонсоруються виробниками та імпортерами одноразових і акумуляторних батарей.

А ось наші сусіди, поляки, вступивши до Європейського союзу, збирають батарейки і відправляють їх до Німеччини. І навіть отримують за це свій один євроцент за логістику.

Підхід до цього питання в кожної країни – свій. І Україна має можливість обрати найбільш комфортний спосіб утилізації батарейок.

Україна

Одне з рішень – переробляти батарейки на спеціальних заводах. В Україні є завод, який має все технічне оснащення для утилізації батарейок – завод «Аргентум». І в чому проблема? – запитаєте ви. А проблем досить багато. Одне з головних проблемних місць в загальному процесі – це логістика. Так як зараз всі батарейки з усіх міст України їдуть до Львова. Після переробки всі матеріали отримані з батарейок продовжують подорож на Схід. По суті, батарейки здійснюють всеукраїнський тур.

З огляду на те, що сама переробка коштує дорожче, ніж подальший продаж отриманої сировини, ще й такі витрати на логістику – перетворюють весь процес в дорогий нерентабельний захід.

Це масштабні питання.

Для початку необхідно налагодити процес збору батарейок і донести до громадян України – не викидаючи використані батарейки в загальне сміття, а здаючи їх для утилізації, можна зберегти чисте довкілля та захистити навколишнє середовище.

Проект

Процес утилізації батарейок повинен спроститися до мінімуму. Багато людей готові викидати використані батарейки у спеціальні контейнери, але не у всіх є час і бажання на пошуки місць збору. Та й їхати цілеспрямовано, щоб здати 2 батарейки, погодьтеся, не найкраща ідея.

У той же час, збирати ящик батарейок місяцями: Навіщо мені це потрібно? – подумаєте ви.

Тому, виходом з ситуації, що склалася, буде розміщення контейнерів для збору батарейок в кожному під’їзді. В такому випадку, будь-яка людина, зранку, перед роботою, зможе взяти використану батарейку і викинути її в контейнер, виходячи на вулицю.

Наш Благодійний фонд наразі займається розробкою такого проекту. Так що скоро, у багатьох жителів нашого міста з’явиться можливість стати частиною величезного всесвітнього процесу по захисту навколишнього середовища.