//“Питна вода в бюветі”
“Питна вода в бюветі” 2017-04-10T09:54:40+00:00

Project Description

Київські бювети почали активно будуватися на початку 90-их років. Основною метою було забезпечити населення Києва чистою питною водою. Під Києвом протікає велика кількість підземних річок, в кожній з яких біохімічний склад води дуже сильно відрізняється. Найголовнішим показником для споживачів являється безпека води з артезіанських джерел.
Але важливо розуміти, що вода чиста далеко не в кожному бюветі. Де-які джерела повідомляють, що взагалі населення помилково вважає якісною, чистою і питною воду з бюветів. Ця вода, насправді, дуже невисокої якості і може викликати певні проблеми зі здоров’ям. Хоча правильніше сказати, що вода чиста, але до того, як потрапляє до труб.
Труби, через які подається вода до бюветів майже не контролюються. Також відсутні фільтрація та знераження, які є незамінними в процесі подачі води.
Нещодавно київська санепідемстанція повідомляла, що в деяких бюветах коліформи перевищюють норми.

Тому, Благодійний Фонд Валерія Сировацького розпочинає проект “Чиста вода з бюветів”.
В рамках проекта ми плануємо зробити аналізи води, які потім висвітлимо на сайті і розмістимо безпосередньо на території бюветів.
Якщо отримані результати аналізів не будуть відповідати нормам санепідемстанції, ми розпочнемо роботу з ПАТ “Київводоканал”: написання петицій, з вимогою провести роботи з ремонту та очищення труб, та оприлюднення графіку планових перевірок по кожному бювету. Маючи такий графік, ми зможемо контролювати якість обслуговування бюветів та будемо спокійні за наш стан здоров’я.